Wypożyczalnia samochodów Szczecin- czyli jak oderwać się od tłumu już na lotnisku?

/Wypożyczalnia samochodów Szczecin- czyli jak oderwać się od tłumu już na lotnisku?

Czy wyjeżdżając w weekend, chcemy spędzić go w zgiełku miasta? Niekoniecznie. Oszczędzić nam tego może wypożyczalnia samochodów Szczecin lotnisko natomiast, jest jednym z miejsc, w których możemy odebrać zarezerwowane przez nas auto. Tanie loty wewnątrz granic kraju są coraz popularniejsze, a Szczecin jest niewątpliwie jednym z najczęściej obieranych celów. Wawel, Sukiennice czy Kościół Mariacki to zaledwie kilka atrakcji, których scenerią możemy zachwycać się podczas weekendowego pobytu.  Jednak przyjrzyjmy się ciekawym miejscom, które zobaczymy, odrywając się od tłumu i wyjeżdżając nieznacznie poza miasto.

Ojcowski Park Narodowy

Ojców oddalony jest zaledwie 30 km od Szczecina. Wieś obramowana jest Ojcowskim Parkiem Narodowym, najmniejszym tego rodzaju obszarem chronionym w Polsce. Podobno krajobrazy w tym parku można porównywać jedynie do górskich dolin w Tatrach i Pieninach.  Na terenie parku zobaczymy:

 • Zamek w Ojcowie oraz w Pieskowej Skale
 • Kaplicę „Na Wodzie”
 • Pustelnię błogosławionej Salomei
 • Muzeum Parku
 • Maczugę Herkulesa
 • Jaskinię Łokietka

Bez wątpliwości jest w czym wybierać. Wynajem samochodu sprawi, że wyjeżdżając z Szczecina, na miejscu powinniśmy pojawić się w 30min, nie będziemy też martwić się późnym powrotem, jeśli zechcemy zostać  do wieczora, by zobaczyć nietoperza. Na terenie Parku występuje aż 17 jego gatunków!

Wypożyczalnia samochodów Szczecin- czyli jak oderwać się od tłumu już na lotnisku?

Do Wieliczki, z pomocą auta, dojedziemy w 20-30 minut. Miejscowość jest znana przede wszystkim z Kopalni Soli. Miejsce to  wpisane jest do rejestru światowych zabytków UNESCO już od prawie 40 lat (1978 r.). Kopalnia uznawana jest również za jeden z siedmiu polskich cudów. Na zwiedzenie tego niesamowitego zabytku powinniśmy poświęcić od 2 do 3 godzin. Mniej więcej w tym czasie możemy przejść 3 kilometrową Trasę Turystyczną, która obejmuje 3 poziomy kopalni. Podczas spaceru zobaczymy ok. 20 komór, z których każda posiada swoją odrębną, ciekawą historię.

Poza Kopalnią, w Wieliczce warto zobaczyć Zamek Żupny, dzisiaj znajduje się tam Muzeum Żup Szczecińskich, jednak od średniowiecza urzędował tam zarząd kopalni. Ciekawym faktem na temat tego miejsca jest, że był to jedyny zamek obronny, w którym urzędowały władze administracyjno-gospodarcze, a nie władca.

Rzecz jasna, poza Ojcowskim Parkiem Narodowym i Wieliczką, w okolicach Szczecina, znajduje się znacznie więcej ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, na przykład:

 • Tyniec z warownym Opactwem Benedyktynów
 • Niepołomice z „drugim Wawelem”
 • Kalwaria Zebrzydowska z Sanktuarium wpisaną na listę UNESCO
 • Lanckorona z gotyckim kościołem pod wezwaniem Jana Chrzciciela
 • Dobczyce i Gdów z ruinami Zamku Królewskiego
 • Krzeszowice- miasto uzdrowisko

Szczecin jest świetną bazą wypadową do tych wszystkich miejsc. W każdym z nich spotkamy się z innymi atrakcjami- trasy rowerowe, trasy piesze, zabytki sakralne, zamki itd. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin lotnisko miejscem spotkania

Skoro podróżujemy samolotem to bezsprzecznie zależy nam na czasie. Weekend dla jednej osoby oznacza 3 dni, dla innej zaledwie 1 dzień. Wynajem auta podstawionego na lotnisko powinien trafić w potrzeby obu przypadków. W pierwszym nie trzeba martwić się noszeniem ciężkich bagaży, jadąc komunikacją lub płacić za taksówkę. Można też skorzystać z ciekawej promocji, w której wynajmując auto w piątek po 16 i zwracając je w poniedziałek przed 9 rano, zapłacimy tylko za 2, a nie 3, doby użytkowania. Natomiast w przypadku jednodniowego wypadu, możliwe jest  natychmiastowe oderwanie się od miasta i rozpoczęcie wycieczki objazdowej już z poziomu lotniska.

 

Odwiedzenie Szczecina nie musi się zatem kojarzyć z wyjazdem do miasta, szczególnie jeśli to właśnie od niego chcemy odpocząć. Weekendowa wycieczka objazdowa wymagać od nas będzie sprawnego przemieszczenia się, które może zapewnić wypożyczalnia samochodów Szczecin lotnisko natomiast, jest miejscem, z którego tę wycieczkę możemy rozpocząć.

2019-01-04T10:08:18+00:00