Wynajem nagrzewnic elektrycznych, gazowych i olejowych

/Wynajem nagrzewnic elektrycznych, gazowych i olejowych

Wynajem nagrzewnic z pewnością nie powinien być pochopny. W grę wchodzą przecież liczne wątpliwości: jak dopasować moc urządzenia do konkretnej kubatury, jaki sposób zasilania będzie najbardziej ekonomiczny czy wreszcie jakie wyposażenie zapewni bezobsługową pracę nagrzewnicy. Poniżej rozwiewamy wątpliwości z gatunku podstawowych.

Wynajem nagrzewnic elektrycznych – zastosowanie

Wynajem nagrzewnic zasilanych prądem zalicza się do wariantów najtańszych, bo i zakup nowego urządzenia tego typu nie niesie wraz z sobą poważnych kosztów – o ile oczywiście mowa o nagrzewnicach o ograniczonej mocy. Te ostatnie znajdą zastosowanie w niewielkich pomieszczeniach. W przypadku obiektów większych wynajem nagrzewnicy elektrycznej nie będzie zwyczajnie zasadny z ekonomicznego punktu widzenia. osuszanie pomieszczeń

Mamy więc relatywnie wysoki rachunek za prąd, nie brak też jednak korzyści:

 • czyste, nieskażone spalinami powietrze,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • możliwość pracy w trybie ciągłym,
 • wbudowany wentylator, który zapewnia prawidłową cyrkulację podgrzanego powietrza,
 • błyskawiczne podnoszenie się temperatury w obrębie wybranego pomieszczenia lub pomieszczeń.

Wynajem nagrzewnic gazowych – funkcje

Wynajem nagrzewnic gazowych może dotyczyć modeli, gdzie czynnikiem ciepła jest gaz ziemny lub propan-butan. W pierwszym przypadku proces podgrzewania powietrza wiąże się niestety ze zużyciem tlenu. W drugim nagrzewnice wytwarzają powietrze wolne od zanieczyszczeń. Oba typy urządzeń wymagają też zapewnienia odpowiedniej wentylacji – w razie braku przepływu powietrza znacząco nasila się bowiem jego wilgotność. Może to prowadzić do powstania ognisk grzybni lub pleśni w obiekcie. Zaznaczyć jednocześnie należy, że nie musi to być koniecznie obiekt o niewielkiej kubaturze, gdyż paliwo gazowe stanowi zdecydowanie tańszą alternatywę dla elektryczności. Inne zalety wynajmu nagrzewnic gazowych są następujące:

 • możliwość regulacji temperatury,
 • atrakcyjna cena, w niewielkim stopniu odbiegająca od kosztów wynajmu nagrzewnic elektrycznych,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • możliwość ogrzania obiektów o dużych powierzchniach przy zapewnieniu dopływu świeżego powietrza,
 • funkcja odprowadzania spalin poza obręb ogrzewanego pomieszczenia/obiektu w urządzeniach bardziej zaawansowanych technologicznie.

Wynajem nagrzewnic olejowych – w jakich warunkach przydatne?

Wynajem nagrzewnic olejowych zapewnia z pewnością najszersze pole manewru, bowiem klienci mogą tu wybierać spośród urządzeń zasilanych olejem opałowym, napędowym oraz mazutem (czyli olejem opałowym z kategorii ciężkich). Nagrzewnice olejowe z pewnością nie należą do najcichszych, mogą też zanieczyszczać powietrze dwutlenkiem węgla, jeśli nie są wyposażone w system odprowadzania spalin. W takim przypadku znów konieczna będzie odpowiednia wentylacja oraz wyłączenie ogrzewanych pomieszczeń z jakichkolwiek działań na czas pracy urządzenia. Wynajem nagrzewnic olejowych oznacza zarazem:

 • najlepszą efektywność ze wszystkich w/w urządzeń,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • możliwość ogrzewania obiektów wielkopowierzchniowych jak hale i magazyny,
 • szybki przyrost temperatury powietrza,
 • bezawaryjną pracę, niezależnie od warunków pogodowych.

Decydując się zatem na wynajem nagrzewnicy, w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze charakter zadań, do jakich urządzenie zostanie przeznaczone. W drugiej kolejności warto rozważyć jego funkcje dodatkowe (np. system odprowadzania spalin), aby proces użytkowania nagrzewnicy nie kolidował z codziennym trybem pracy (lub bytowania) w obiekcie.

Polecamy również artykuł „Nagrzewnice – wynajem bez długotrwałych zobowiązań jako alternatywa dla zakupu”

2019-01-04T09:27:32+00:00