Wymagania wobec materacy hotelowych

/Wymagania wobec materacy hotelowych

Wyposażenie hotelu obwarowane jest specyficznymi wymaganiami. Z jednej strony chodzi o to, żeby goście faktycznie mogli wypocząć, a z drugiej by poszczególne elementy wyposażenia, w tym materace, służyły jak najdłużej. Zdradzamy, jak można osiągnąć taki kompromis.

Materace wytrzymałe a komfort snu

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom połączenie komfortu i trwałości jest możliwe. Wśród modeli często stosowanych w hotelach są materace kieszeniowe, uznawane za szczególnie trwałe. Jednocześnie z racji tego, że sprężyny kieszeniowe reagują jedynie w miejscu nacisku, materace tego typu potrafią się dobrze dopasowywać do ciała, zapewniając udany wypoczynek.duży materac na łóżku

Względy praktyczne sprawiają też, że wybiera się modele z wypełnieniami, zapewniającymi dobrą wentylację oraz dobrze chłonącymi i jednocześnie odparowującymi wilgoć. Dodatkowo gwarantują one ochronę przed rozwojem roztoczy.

Z kolei ze względu na chęć osiągnięcia efektu królewskiego wypoczynku, luksusu często wybiera się materace bardziej miękkie niż w przypadku modeli polecanych osobom prywatnym. W ten sposób osiąga się wrażenie zapadania w chmurze, kojarzone z poczuciem wyjątkowości.

Więcej praktycznych porad o materacach znajdziesz na blogu neolux.com.pl/blog

Materace hotelowe – pozostałe wyróżniki

Pod względem rozmiarów w hotelach stosuje się standardowe rozwiązania. W przypadku długości spotkamy 200 cm. Natomiast szerokość jest kwestią różnicowaną w zależności od klasy hotelu. W obiektach niższej klasy pojedyncze materace będą miały minimalną szerokość 90 cm. Z kolei w hotelach ekskluzywnych łóżka jednoosobowe wyposaża się w materace o szerokości 140 a nawet 160 cm.

Ciekawostką jest fakt, że ze względów dekoracyjnych stosuje się wysokie wezgłowia. Najbardziej imponująco wypada wezgłowie o wysokości w przedziale 150-180 cm. Ważne, by było też elegancko tapicerowane tkaniną lub skórą, wykończoną np. dodatkowo pikowaniem

  • Ważnym elementem pokoi hotelowych są tzw. łóżka warstwowe tzw. kontynentalne, złożone z kilku warstw materacy. Dają one dobre podparcie kręgosłupa bez rezygnowania z uczucia miękkości.
  • Bazę może stanowić materac sprężynowy, na którym układa się materace z innym wypełnieniem np. wspomniany jako trwały materac kieszeniowy lub również cieszący się opinią wytrzymałego materac kokosowy, dodatkowo usztywniający całą konstrukcję. Na samej górze układa się najcieńszy materac nawierzchniowy, w którym dopuszcza się różnego typu pianki.
  • Ze względów praktycznych na koniec kładzie się jeszcze nakładkę ochronną, którą można łatwo prać, zachowując higienę warstwy najbliższej ciału człowieka.

W przypadku materacy hotelowych na przedłużenie ich trwałości wpływa regularne odwracanie we wszystkich możliwych czterech kombinacjach. Zniweluje to powstałe na skutek intensywnego użytkowania odkształcenia sprężyn.

Materace hotelowe spotykają się z szeregiem wymogów: muszą sprawdzić się w warunkach wzmożonej eksploatacji, zapewniać wygodę korzystającym z nich gościom i jeszcze dodatkowo podkreślać estetykę wnętrza. W dobie nowoczesnych technologii taka kompilacja właściwości jest w materacach możliwa do osiągnięcia. Trzeba jedynie dobrze poznać ofertę producentów materacy.

2019-01-04T09:53:48+00:00