Co warto wiedzieć o profesjonalnej regeneracji lakieru? 5 usług godnych uwagi

/Co warto wiedzieć o profesjonalnej regeneracji lakieru? 5 usług godnych uwagi

Decyzja o udoskonaleniu powierzchni auta i wygładzeniu karoserii powinna zapadać już przy najmniejszych uszkodzeniach oraz nierównościach powierzchni lakieru, ponieważ odpowiednio zabezpieczona struktura chroni przed pogłębianiem się tych uszkodzeń w późniejszym czasie. Jeżeli zatem widzisz niewielkie nawet defekty, rozważ regenerację lakieru w specjalistycznym serwisie, gdzie wszechstronne działania bazują na solidnych urządzeniach i wysokiej klasy preparatach.

Poprzez regenerację lakieru do idealnej powierzchni karoseriiLakiernik pracujący przy malowaniu auta

Zapoznaj się z poniższym zestawieniem przed wizytą u fachowca, a specjaliści w serwisie wybiorą opcję optymalną dla Twojego auta:

1. Naprawa uszkodzeń lakieru

Pod tym pojęciem rozumiane są wszelkie wypełnienia w przerwanej strukturze warstw lakieru, zarówno w przypadku niewielkich, jak i znacznie głębszych ubytków. Wypełniane są zatem rysy, obicia oraz inne defekty, które po uprzednim opracowaniu mogą być ostatecznie polakierowane i zabezpieczone.

2. Korekta efektów wcześniejszych napraw

Niefachowe samodzielne działania przy użyciu amatorskiego sprzętu, a także naprawy lakiernicze w warsztatach z niską jakością usług wymagają zazwyczaj korekt, aby nadwozie auta wyglądało estetycznie i zgodnie z oczekiwaniami. Zniwelować należy zatem wszelkie zacieki, chropowatości, nierówności w kolorze na poszczególnych elementach.

3. Usuwanie utlenionej powłoki lakierniczej

Proces utleniania/matowienia postępuje wraz z upływem czasu, głównie na nieodpowiednio zabezpieczonym lakierze. Utleniona warstwa lakieru jest matowa, często także odbarwiona na całej powierzchni lub punktowo, dlatego usunięcie takiej powłoki i nałożenie nowej stanowi również istotne działanie w kwestii regeneracji lakieru.

4. Eliminowanie zmian nawierzchniowych

Do zmian tych należą między innymi hologramy, czyli widoczne w słońcu lub w sztucznym świetle punktowe poblaski. Hologramy powstają zazwyczaj od zbyt intensywnego mechanicznego czyszczenia i polerowania karoserii. Często spotykanym defektem bywają również „swirle” w postaci kulistych zarysowań szczotkami w myjni. Defekty te są z powodzeniem usuwane.

5. Nabłyszczanie lakieru

Nabłyszczanie stanowi formę konserwacji i daje zamierzony efekt końcowy w postaci lśniącej karoserii. Stosowanie odpowiednich preparatów pozwala na uzyskanie jednolitej, gładkiej powłoki, która odporna jest na działanie czynników atmosferycznych, ułatwia utrzymanie auta w czystości i samodzielne polerowanie.

Więcej dowiesz się z artykułu Rodzaje lakierów samochodowych

Wyposażenie warsztatu a regeneracja lakieru – solidny sprzęt to podstawa

Be względu na to, czy chcesz przygotować samochód do sprzedaży, czy odnowić go na własny użytek, współczesne rozwiązania z branży blacharsko-lakierniczej stanowią odpowiedź na potrzeby właścicieli aut zarówno w sytuacji, gdy potrzebne są jedynie niewielkie poprawki, jak też do naprawy znacznie bardziej rozległych uszkodzeń. Działania związane z regeneracją lakieru wymagają użycia odpowiednich narzędzi, od szlifierek po automaty do malowania natryskowego, natomiast priorytetem jest umiejętność fachowego posługiwania się nimi dla najlepszych rezultatów.

Dopełnienie stanowią preparaty renomowanych i cenionych w branży marek, ponieważ na bazie tych preparatów można planować skuteczne działania bezpieczne zarówno dla auta, jak też dla środowiska. Współczesne lakiery samochodowe to środki, których właściwości dają długotrwały efekt, zatem bez konieczności częstego odnawiania możesz się cieszyć efektem lub zwiększyć satysfakcję nowego nabywcy z zakupu Twojego auta.

Umiar podczas regeneracji, czyli lakieru zbyt mało lub za wiele

Niefachowe nakładanie lakieru może spowodować, że powstaną prześwity oraz nierówności, które zechcesz pokryć i wyrównać kolejną warstwą lakieru, co również nie zawsze rozwiązuje problem, a zbyt gruba warstwa ogólna lakieru prowadzić może między innymi do jego późniejszego łuszczenia. Nadmierna oszczędność lakieru to również niewłaściwa droga – ryzyko niecałkowitego pokrycia karoserii kolorem. Regenerację lakieru metodami fachowymi zawsze warto powierzyć specjalistycznemu warsztatowi, w którym prace lakiernicze wykonywane są z powodzeniem każdego dnia i z odpowiednim znawstwem tematu.

2020-03-24T10:11:51+00:00