Toner do drukarki laserowej – chipy, czyszczenie

/Toner do drukarki laserowej – chipy, czyszczenie

Głębokie porównanie drukarek atramentowych i laserowych sugeruje, że drukarki laserowe są idealnym wyborem dla wysokiej jakości drukarek wielkoformatowych, podczas gdy drukarki atramentowe koncentrują się na drukarkach wielkoformatowych i urządzeniach gospodarstwa domowego.

Drukarki laserowe oferują bardziej precyzyjne krawędzie i głęboki kolor monochromatyczny, ale zazwyczaj kosztują więcej niż tradycyjne drukarki atramentowe.

plakat przykładowy z drukarki laserowej dla kawyZnaki ochronne przed podrabianiem to małe żółte kropki na białym papierze, generowane przez kolorową drukarkę laserową, są prawie niewidoczne.

Wiele nowoczesnych kolorowych drukarek laserowych znakuje wydruki prawie niewidocznym rastrem kropkowym w celu zapewnienia identyfikowalności. Kropki są żółte i mają wielkość około 0,1 mm (0,0039 cala), z rastrem około 1 mm (0,039 cala).

Jest to rzekomo wynik porozumienia między rządem USA a producentami drukarek, mającego na celu pomoc w wykrywaniu fałszerzy. Kropki kodują dane, takie jak data, godzina i numer seryjny drukarki w postaci kodu binarnego dziesiętnego na każdym arkuszu papieru zadrukowanego, co pozwala na prześledzenie kawałków papieru przez producenta w celu zidentyfikowania miejsca zakupu, a czasami nabywcy.

Inteligentne chipy w kasecie z tonerem do drukarki laserowej

Podobnie jak w przypadku drukarek atramentowych, wkłady z tonerem mogą zawierać inteligentne chipy, które zmniejszają liczbę stron, które można wydrukować za pomocą drukarki (zmniejszając ilość nadającego się do użytku atramentu lub tonera w kasecie do niekiedy tylko 50%), w celu zwiększenia sprzedaży kaset z tonerem.

Poza tym, że technika ta jest droższa dla konsumenta, zwiększa również ilość odpadów, a tym samym presję na środowisko naturalne. W przypadku tych kaset z tonerem (tak jak w przypadku kaset atramentowych) można użyć zresetowanych urządzeń, które mogą być wykorzystane do pominięcia ograniczeń określonych przez inteligentny układ scalony.

Ponadto w przypadku niektórych drukarek zamieszczono również informacje na temat sposobu wykorzystania całego atramentu znajdującego się we wkładzie.

Te chipy nie przynoszą żadnych korzyści dla konsumenta końcowego – wszystkie drukarki laserowe początkowo wykorzystywały mechanizm optyczny do oceny ilości pozostałego tonera we wkładzie, a nie używały chipu do elektrycznego liczenia ilości wydrukowanych stron, a jedyną funkcją chipa była alternatywna metoda zmniejszenia żywotności wkładu.

Czyszczenie toneru do drukarki laserowej

Cząsteczki tonera mają właściwości elektrostatyczne i mogą wytworzyć statyczne ładunki elektryczne, gdy ścierają się z innymi cząstkami, przedmiotami lub wnętrzami systemów transportowych i węży próżniowych. Wylot elektrostatyczny z naładowanego tonera może spowodować zapalenie się palnych cząsteczek w worku odkurzacza lub mały wybuch pyłu, jeśli wystarczy toner do drukarki laserowej unoszący się w powietrzu. Cząsteczki tonera są tak drobne, że są słabo filtrowane przez zwykłe worki filtracyjne do odkurzacza domowego i wdmuchiwane przez silnik lub z powrotem do pomieszczenia.

2019-05-23T13:55:33+00:00