Farby barwiące atramenty sublimacyjne m.in tusze Brother

/Farby barwiące atramenty sublimacyjne m.in tusze Brother

Farby te zawierają specjalne barwniki sublimacyjne i są stosowane do bezpośredniego lub pośredniego nadruku na tkaninach, które składają się z dużej ilości włókien poliestrowych. Krok ogrzewania powoduje, że barwniki sublimujemy do włókien i tworzymy obraz o silnym kolorze i dobrej trwałości.

Konstrukcja główna głowicy do tuszy Brother

Istnieją dwie główne filozofie konstrukcyjne w konstrukcji głowicy atramentowej: głowica stała i jednorazowa. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony.

Filozofia głowicy stacjonarnej zapewnia wbudowaną głowicę drukującą (często określaną mianem głowicy gaitera), która została zaprojektowana tak, aby działała przez cały okres eksploatacji drukarki.

Pomysł polega na tym, że ponieważ głowica nie musi być wymieniana za każdym razem, gdy skończy się nakład farba drukarska, koszty materiałów eksploatacyjnych mogą być niższe, a sama głowica może być bardziej precyzyjna niż tania jednorazowa głowica, zazwyczaj niewymagająca kalibracji.

Z drugiej strony, jeśli uszkodzona jest główka stała, uzyskanie głowicy zastępczej może stać się kosztowne, jeśli możliwe jest nawet jej zdjęcie i wymiana. Jeśli nie można wyjąć głowicy drukarki, konieczne będzie przeprowadzenie wymiany samej drukarki.

Stałe głowice są dostępne w produktach konsumenckich, ale bardziej prawdopodobne jest, że można je znaleźć na drukarkach przemysłowych wysokiej klasy i ploterach wielkoformatowych. W przestrzeni użytkowej drukarki stacjonarne produkowane są głównie przez firmy Epson i Canon.

odbitka tuszem do drukarki brother

Tusze do drukarek Brother do głowic drukujących przemysłowych

Hewlett-Packard oferuje również kilka modeli głowic stacjonarnych, takich jak HP OfficeJet Pro X576dw. Głowice drukujące przemysłowe z głowicami stacjonarnymi są produkowane przez te firmy: Kodak Versamark, Trident, Xaar, Spectra (Dimatix), Hitachi / Ricoh, HP Scitex, Brother, Konica Minolta, Seiko Epson i ToshibaTec (licencjobiorca Xaar).

W filozofii jednorazowej głowicy drukującej wykorzystuje się głowicę drukującą, która jest dostarczana jako część wymiennego wkładu z atramentem. Za każdym razem, gdy nabój jest wyczerpany, cały nabój i głowica drukująca są wymieniane na nowy. Więcej o Tuszach do drukarek Brother.

Zwiększa to koszty materiałów eksploatacyjnych i utrudnia produkcję wysokoprecyzyjnej głowicy drukującej przy rozsądnych kosztach, ale oznacza również, że uszkodzona lub zatkana głowica drukująca jest tylko niewielkim problemem: użytkownik może po prostu kupić nowy wkład.

Firma Hewlett-Packard tradycyjnie preferowała jednorazową głowicę drukującą, podobnie jak firma Canon we wczesnych modelach. Ten rodzaj konstrukcji może być również postrzegany przez producentów drukarek jako wysiłek włożony w celu zahamowania wymiany zamienników wkładów atramentowych innych producentów, ponieważ ci potencjalni dostawcy nie mają możliwości produkowania specjalistycznych głowic drukujących.

Istnieje metoda pośrednia: jednorazowy zbiornik na tusz do drukarek połączony z jednorazową głowicą, który jest wymieniany rzadko (być może co dziesiąty zbiornik na tusz Brother). Większość wysokonakładowych drukarek atramentowych Hewlett-Packard używa tych ustawień, przy czym jednorazowe głowice używane są w modelach o mniejszej objętości.

Podobne podejście stosuje Kodak, gdzie głowica drukująca przeznaczona do stałego użytku jest jednak niedroga i może być zastąpiona przez użytkownika. Firma Canon używa teraz (w większości modeli) wymiennych głowic drukujących, które są zaprojektowane tak, aby wytrzymać żywotność drukarki, ale mogą być zastąpione przez użytkownika w przypadku ich zatkania.

2019-09-28T09:09:44+00:00