Jakie auto dostanę w wypożyczalni samochodów Katowice?

/Jakie auto dostanę w wypożyczalni samochodów Katowice?

Wynajmując auto, możemy mieć bardzo sprecyzowane preferencje. Dlatego wypożyczalnia samochodów oferuje szeroką gamę możliwości wyboru.  Uwzględnia ona rosnące wymagania klientów, którzy nie potrzebują auta tylko do przemieszczenia się z punktu A do punktu B, lecz mają coraz większe oczekiwania. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jakich klas auta możemy wypożyczać.

  • Miastowe potrzeby

Weekendowy wypad do innego miasta. Nieznane ulice, mało miejsc do parkowania i niewątpliwie ogromna chęć do intensywnego zwiedzania nowego miejsca. Jeśli naszym priorytetem będzie ekonomiczność jazdy oraz ułatwione parkowanie, to idealnie sprawdzą się auta z segmentu A oraz B.

W klasie A znajdziemy takie auta jak Toyota Aygo czy Skoda Citigo.  Często spotykane, małe miejskie samochody, które ułatwią nam przemieszczanie się podczas zwiedzania, czy spotkań biznesowych w innym mieście. Średnie spalanie takiego samochodu nie powinno przekroczyć 5l/100 km, do tego będziemy potrzebowali stosunkowo mało miejsca do zaparkowania.

Jeśli podróżować będziemy w kilka osób lub mamy nieco więcej bagażu, możemy skorzystać z aut klasy B, takich jak Opel Corsa czy Skoda Fabia. Są to nieco większe auta, oferujące więcej przestrzeni, często też, lepsze wyposażenie, mocniejszy silnik, za czym idzie większy komfort podróży.

  • Komfort

Dłuższa podróż czy wyjazd z rodziną to nieco inne potrzeby. Najchętniej w takich przypadkach wybierane są auta z segmentu D oraz E.

W klasie D spotkamy na przykład Skodę Octavię czy Toyotę Auris combi. Oferują one znaczną pojemność bagażnika (powyżej 600l), a ich osiągi pozwalają na dynamiczną jazdę oraz bezpieczne wyprzedzanie. Naturalnie, auta te, będą też znacznie bardziej komfortowe zarówno dla pasażerów, jak i kierowcy.

Jeśli auto wykorzystujemy w celach biznesowych lub po prostu zależy nam na największym komforcie i najlepszych osiągach, to możemy skorzystać z aut klasy E, takich jak Skoda Superb czy Volkswagen Passat Variant.  Dopracowane zawieszenie, dynamiczny silnik, oraz szereg systemów pozwalających dostroić auto do własnych preferencji, powinny dostarczyć dużą przyjemność z jazdy.

Jakie auto dostanę w wypożyczalni samochodów Katowice?

Auta wszystkich powyższych klas możemy również dostać jako auto zastępcze. Należy pamiętać, że jeśli nasz samochód zostanie unieruchomiony na jakiś okres lub zniszczony nie z naszej winy, to przysługuje nam auto klasy co najmniej naszego lub wyższej. Wypożyczalnia samochodów posiada samochody marek najczęściej wybieranych przez polaków np. Skoda czy Toyota, dlatego z otrzymaniem odpowiedniego modelu nie powinno być problemów.

Wypożyczalnia samochodów i nieco większa potrzeba

Większa ilość osób czy duży ładunek- tych aspektów nie zrealizujemy za pomocą aut osobowych.  Tutaj z pomocą przyjdą nam auta dostawcze i busy.

Jeśli wybieramy się z grupą znajomych na narty lub chcemy podczas firmowej integracji pojechać kawałek za miasto, idealną opcją będzie transport busem np. Renault Traffic, w którym miejsce znajdzie aż 9 osób! Nowoczesne busy zrywają też „łatkę” niewygodnej podróży. Bogate wyposażenie, duża przestrzeń bagażowa oraz dynamiczne silniki, sprawiają, że komfort podróży powinien być podobny do jazdy autem osobowym.

A co jeśli chcemy się przeprowadzić albo robimy remont? Możemy skorzystać z auta dostawczego. Co prawda, nie wsiądzie już do niego cała ekipa remontowa, jednak z pewnością zmieścimy nasze meble czy sprzęt AGD i RTV. Przykładem takiego auta jest Peugeot Boxer, którym przewieziemy ładunek nawet do 4 ton.

Zatem decydując się na wynajem odpowiedniego samochodu, musimy wziąć pod uwagę:

  • Ekonomiczność, jakiej wymagamy
  • Wielkość i klasę auta, której potrzebujemy
  • Wyposażenie, które sprawi, że będziemy czuli się komfortowo
  • Liczbę osób, którą zamierzamy przewozić
  • Ładowność, która jest nam niezbędna

Następnie w zależności od preferencji możemy wybrać odpowiedni model. Należy też pamiętać, że wypożyczalnia samochodów oferuje samochody sprawne, zadbane, i gotowe do jazdy.         

wypozyczalniakatowice.pl
  

2019-01-04T07:33:39+00:00